11. Festiwal Legend Rocka: Korn – Powtórka

11. Festiwal Legend Rocka: Korn - Powtórka

11. Festiwal Legend Rocka: Korn – Powtórka. Już 15-tego sierpnia w Dolinie Charlotty przeniesiemy się do lat 90-tych. To właśnie tego dnia wystąpi tam jedna z legendarnych grup, która gromadzi tysiące fanów na swoich koncertach. Zapraszamy na transmisję festiwalu, gdzie główną gwiazdą będzie Korn.

Korn jest amerykańską grupą, która reprezentuje metal alternatywny w połączeniu z różnymi innymi stylami muzycznymi. Została założona w Kalifornii w 1993 roku. Jej aktualny skład tworzą: gitarzyści James „Munky” Shaffer i Brian „Head” Welch, basista Reginald „Fieldy” Arvizu, perkusista Ray Luzier i wokalista Jonathan „JDevil” Davis. Muzycy pojawili się na rynku muzycznym dzięki wydanemu w 1994 roku albumowi pt. „Korn”. To właśnie ten album rzucił zupełnie nowe światło na ten gatunek muzyczny. Rozpoczął on bowiem nowy rozdział w historii bardzo szeroko pojętego metalu alternatywnego, który zawiera w sobie elementy heavy metalu z innymi gatunkami muzycznymi. Korn zaskoczył cały muzyczny świat swymi oryginalnymi mieszankami metalu z rapem. Album został niezwykle pozytywnie odebrany nawet przez krytyków muzycznych na całym świecie. Natomiast ich niezwykle widowiskowe występy na żywo dały im niesłychany rozgłos, co otworzyło im drzwi do największych scen i rynków muzycznych na całym świecie.

11. Festiwal Legend Rocka: Korn - Powtórka

Do tej pory w ich dorobku muzycznym znajduje się dwanaście albumów, które zostały sprzedane w ilości ponad 40 mln. na całym świecie. Aż osiem z nich posiada status platynowy, a wszystkie z nich znalazły się w Top 10 na prestiżowej liście amerykańskiego tygodnika Billboard – „Top 200”. Za teksty odpowiedzialny jest wokalista Jonathan Davis, który umieszcza w nich między innymi przeżycia z dzieciństwa. Korn znany jest przede wszystkim z bardzo energicznych i porywających publiczność koncertów, na których potrafi wykonać cover słynnego utworu w swój niepowtarzalny sposób. Koncertowali podczas tras muzycznych z takimi gwiazdami jak między innymi: Metallica, Ozzy Osbourne, System Of A Down czy Limp Bizkit. Grupa bardzo chętnie koncertuje w Polsce, gdzie cieszy się ogromną sympatią i uznaniem wśród bardzo licznej grupy fanów. Więcej informacji można znaleźć >>TUTAJ<<

11. Festiwal Legend Rocka: Korn [TRANSMISJA, GDZIE OGLĄDAĆ, STREAM ONLINE, SUPPORT]

Plan festiwalu
17:00 – Wstęp
18:30 – Support: Chassis
20:00 – Support: Acid Drinkers
22:00 – Korn

Na retransmisję koncertu Korn’a z Doliny Charlotty zapraszamy tutaj:

11. Festiwal Legend Rocka: Korn - Powtórka

Zostaw odpowiedź