Coldplay – Warszawa – PGE Narodowy – Powtórka

Coldplay - Warszawa - PGE Narodowy - Powtórka

Coldplay – Warszawa – PGE Narodowy – Powtórka. Już 18 czerwca na Stadionie Narodowym gościć będziemy jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie. Coldplay wystąpi w Polsce w ramach najnowszej trasy pt. „A Head Full Of Dreams Tour”. Jako support głównej atrakcji wieczoru zobaczymy Tove Lo i Lyves.

Coldplay to brytyjski zespół rockowy, który powstał w 1996 roku. Swoją obecną nazwę przyjęli jednak dopiero dwa lata później. Swój pierwszy debiutancki mini album wydali w tym samym roku, jego tytuł to Safety. Niespełna rok później ukazały się EP-ki pt. Brothers & Sisters oraz The Blue Room. Prawdziwą międzynarodową sławę przyniósł im singiel pt. „Yellow”, który ukazał się w 2000 roku i był długo zapowiedzią wyczekiwanego debiutanckiego albumu pt. Parachutes. Otrzymał on nominację do nagrody Mercury Prize. Następna płyta zatytułowana „A Rush of Blood to the Head” została doceniona między innymi przez: magazyn New Musical Express za „Album Roku”. Natomiast odbiorcy BBC przyznali grupie status „Najlepszej płyty wszechczasów”. Kolejna ich płyta wydana w 2005 roku nosiła tytuł „X&Y” i okazała się najlepiej sprzedającym albumem roku. Albumy „Viva la Vida or Death and All His Friends” również zostały odebrane bardzo ciepło, co zapewniło im nagrodę Grammy oraz nominację do statuetki w kategorii „Album roku”. Krążek „Myli Xyloto” okazał się najlepiej sprzedającym się w 34 krajach. W 2014 roku światło dzienne ujrzał przedostatni album pt. „Ghost Stories”. Ostatni album został wydany w 2015 roku i nosi on tytuł „A Head Full Of Dreams”.

Coldplay w swoim dorobku muzycznym posiada wiele prestiżowych nagród muzycznych. Otrzymali między innymi osiem Brit Awards, pięć MTV Video Music Awards oraz siedem nagród Grammy. Łącznie od początku swojej działalności sprzedali ponad 55 mln. płyt na całym świecie.

Coldplay – Warszawa – PGE Narodowy [RETRANSMISJA KONCERTU, GDZIE OGLĄDAĆ, STREAM ONLINE, TRASA KONCERTOWA]

Grupa rozpoczęła trasę koncertową od występów w ubiegłym roku w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i Londynie, gdzie wyprzedali cztery koncerty na Wembley. Podczas serii koncertów szacowano, że zostało wyprzedanych ponad 2.5 mln. biletów. Następny przystanek na koncertowej mapie to Australia i Nowa Zelandia, gdzie zawitali w grudniu. Czerwcowy koncert Coldplay będzie to ich trzeci występ przed polską publicznością. W 2010 roku mieliśmy okazję zobaczyć ich na dziesiątej edycji Open’er Festivalu, a rok później zagrali na Stadionie Narodowym. Polscy fani na pewno wyczekiwali bardzo długo na ten koncert i na pewno nie można go przegapić.

Na retransmisję koncertu Coldplay zapraszamy tutaj:

Coldplay - Warszawa - PGE Narodowy - Powtórka

Lub do pobrania tutaj:

Coldplay - Warszawa - PGE Narodowy - Powtórka

Zostaw odpowiedź