Dream Theater – Katowice – Spodek – Powtórka

Dream Theater - Katowice - Spodek - Powtórka

Dream Theater – Katowice – Spodek – Powtórka. Dream Theater powraca do Polski i pojawi się na jedynym koncercie w katowickim Spodku w dniu 16 maja br. Zapraszamy na transmisję tego wyjątkowego trzygodzinnego występu amerykańskiej legendy metalu progresywnego.

Dream Theater to amerykańska grupa wykonująca metal progresywny, która została zapoczątkowana w 1985 roku w Nowym Jorku. Ówczesnymi założycielami grupy byli: John Petrucci, John Myung i Mike Portnoya (perkusja). Ich zespół pierwotnie nazywał się Majesty, ale nazwa jego została zmieniona na Dream Theater dopiero 2 lata później po zwerbowaniu Kevina Moore’a. Ich muzyka jest połączeniem hard rocka i heavy metalu, a sami przyznają, że inspirowali się takimi legendami jak: Kansas, Rush, Queensrÿche, Yes czy Iron Maiden.

Dream Theater prawdziwą sławę i uznanie na całym świecie zdobyli dzięki wydanemu w 1992 roku, albumowi pt. „Images And Words”. To właśnie od tego czasu ich kariera nabrała prędkości i zostali docenieni nawet przez światowych krytyów muzycznych. Bardzo szybko stali się jednymi z najważniejszych zespołów wykonywujących metal progresywny. Krążek posiada obecnie status legendy w tym gatunku muzycznym oraz 2 nominacje do bardzo prestiżowej nagrody muzycznej – Grammy. Na całym świecie został sprzedany w nakładzie 12 mln. płyt, a w Stanach Zjednoczonych pokrył się złotem.

Grupa Dream Theater zagra w katowickim Spodku w ramach europejskiej trasy pt. ”Images, Words & Beyond 25th Anniversary Tour”, która celebruje 25-lecie ich legendarnego albumu.

Bardzo szybko okazało się, że europejska trasa koncertowa cieszy się o wiele większym zainteresowaniem, niż przypuszczano. Z tego właśnie względu, grupa postanowiła poszerzyć trasę o kilka lokalizacji, a dodatkowo powrócą do miejsca, gdzie rozpoczęli 3 maja najnowszą trasę – Auditorium Parco Della Musica w Rzymie. Podczas europejskich występów artyści zaprezentują wszystkie przeboje z albumu pt. ”Images And Words” oraz największe hity swojego dorobku na scenie muzycznej. Zapraszamy również do zapoznania się z przybliżoną rozpiską czasową, która może ulec delikatnej zmianie.

Na retransmisję koncertu Dream Theater z katowickiego Spodka zapraszamy tutaj:

Dream Theater - Katowice - Spodek - Powtórka

Zostaw odpowiedź