Ghost – Warszawa – Powtórka

Ghost - Warszawa - Powtórka

Ghost – Warszawa – Powtórka. Szwedzka grupa Ghost powraca do Polski, żeby wystąpić przed polskimi fanami. Koncert odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2017 roku w warszawskim klubie Stodoła.

Papa Emeritus wraz ze swoimi bezimiennymi ghoulami wystąpi w naszym kraju w ramach najnowszej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii i Europie pt. „Popestar”.

Ghost to szwedzka grupa, która została założona w 2008 roku w Linköping. Wokalista grupy występuje jako Papa Emeritus, natomiast pozostali członkowie grupy nazywani są The Nameless Ghouls. Muzycy stali się rozpoznawalni na scenie muzycznej dzięki temu, że nikt tak na prawdę nie zna ich imion ani nazwisk.

Ghost są zdobywcami prestiżowej nagrody Grammy. Grupa zapowiedziała, że w tym roku będzie chciała wydać następcę albumu „Meliory”, który miał swoją premierę w 2015 roku. Został on przyjęty bardzo ciepło przez fanów na całym świecie, a także krytyków muzycznych. Dzięki niej osiągnęli 8 miejsce na prestiżowej liście Billboard 100 oraz 23 miejsce w Wielkiej Brytanii. Kwietniowy koncert w Polsce będzie ich piątą wizytą w naszym kraju. Pierwszy raz pojawili się na Impact Festivalu 2013, a ostatnia ich wizyta miała miejsce 30 maja 2016 roku. Teraz przyjeźdzają ponownie do Warszawy, a celem ich wizyty będzie od dawna planowana trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii oraz Europie, w ramach której zagrają w aż 29 krajach. Być może koncert w Warszawie będzie doskonałą okazją do usłyszenia nowego materiału. Grupa przeszła ostatnio małą reformę, bowiem w ich szeregach znalazła się ghoulica, a na tronie tym razem zasiądzie Papa Emiratus IV.

Wykonają oni psalmy znajdujące się na ich EP-ce, Popestar, która dostępna jest między innymi na płytach CD, winylu, a także cyfrowych formatach, wydanej przez wytwórnię Spinefarm Records/Loma Vista Recordings. Są to utwory, które uzupełnią ich ostatni i pełny już longplay Meliora. EP-ka poza zupełnie nową kompozycją będzie posiadała dodatkowo covery takich utworów jak: Echo and the Bunnymen, Simian Mobile Disco, Eurythmics oraz Imperiet. Tego po prostu nie można przegapić. Zapraszamy do zapoznania się z rozpiską czasową.

Na retransmisję koncertu Ghost w jakości HD zapraszamy tutaj:

Ghost - Warszawa - Powtórka

Zostaw odpowiedź