Korn – Warszawa – Torwar – Powtórka

Korn - Warszawa - Torwar - Powtórka

Korn – Warszawa – Torwar – Powtórka. Legendarni twórcy nu-metalowego nurtu muzycznego na jedynym koncercie w Polsce w ostatni dzień marca. Podczas koncertu w Warszawie na Torwarze gośćmi specjalnymi będzie grupa Heaven Shall Burn i Hellyeah.

Korn to amerykański zespół wynokujący muzykę nu-metalową, który został założony w 1993 roku. Rok powstania zespołu to był początek czegoś na prawdę wielkiego. Grupa osiągnęła niewyobrażalny sukces, a takie albumy jak „Korn”, „Life Is Peachy”, „Follow the Leader”, oraz „Issues”, zostały sprzedane na całym świecie w wielu milionach egzemplarzy. Formacja jest jednym z ostatnich grup metalowych, którym udało się stworzyć coś zupełnie nowego i właśnie w ten sposób zapisali się w historii metalu. Byli twórcą nu-metalu, nurtu, który inspirował w tamtych czasach wielu debiutujących dopiero artystów. Inspiracji zaczerpnęli z niego między innymi zespoły takie jak Slipknot i Sepultura. Należy również wspomnieć, że grupa przeżywała też zły okres, kiedy np. z powodów duchowych, zespół opuścił utalentowany gitarzysta – , Brian „Head” Welch. Jego niezwykle charakterystyczny styl miał ogromny wpływ w kreowaniu zespołu. Welch powrócił jednak z powrotem do zespołu w 2013 roku i od tego czasu współnie koncertują.

Jonathan Davis wraz z zesołem zagra jedyny koncert w naszym kraju na warszawskim Torwarze w ramach promocji najnowszego albumu pt. „The Serenity Of Suffering”.

Korn od czasu pojawienia się na scenie muzycznej ponad 2 dekady temu, dorobił się dwunastu albumów studyjnych, który najnowszy z nich, właśnie wspomniany „The Serenity Of Suffering”, miał swoją premierę 21 października ubiegłego roku. Płyta ma być swego rodzaju powrotem do przeszłości. Jako gość specjalny wystąpił na nim Corey Taylor z formacji Slipknot, a jego produkcją zajął się sam Nick Raskulinecz. Grupa ma na swoim koncie wiele tysięcy przejechanych kilometrów, podczas których zagrali tysiące koncertów. Najważniejszy jest jednak dla nich szacunek, którym darzą swoich fanów. Podczas koncertu na Torwarze fani usłyszą przeboje takie jak „Rotting in Vain”, „Insane” czy „A Different World”., które tworzą najnowszy album. W roli supportu na scenie zobaczymy również gości specjalnych w postaci grupy Heaven Shall Burn i Hellyeah.

Korn - Warszawa - Torwar - Powtórka

Zostaw odpowiedź