Metal Hammer Festival 2017 – Katowice – Powtórka

Metal Hammer Festival 2017 - Katowice - Powtórka

Metal Hammer Festival 2017 – Katowice – Powtórka. Tegoroczna edycja odbędzie się w katowickim Spodku już 21 lipca. Główną gwiazdą wieczoru będzie jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych przedstawicieli rockowych – Marilyn Manson! Ponadto zobaczymy jeszcze: Paradise Lost, Zeal & Ardor, Percival Schuttenbach i Arrm.

Jak już wiadomo w dniu 21 lipca 2017 roku w Katowicach w Spodku zostanie zorganizowana kolejna edycja Metal Hammer Festival 2017. W jej ramach zobaczymy jednego z najbardziej kontrowersyjnych i charyzmatycznych przedstawicieli muzyki rockowej na świecie. Mowa oczywiście o Marilynie Mansonie, bo to on będzie headlinerem tej imprezy.

Metal Hammer Festival 2017 - Katowice - Powtórka

Tego wieczoru zobaczymy autora jednego z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku. To muzyk, który w swojej twórczości nie uznaje żadnych ograniczeń gatunkowych – Zeal & Ardor. Kolejna na scenie pojawi się legendarna brytyjska formacja, która prawie 30 lat temu wyznaczyła nową jakość muzyki metalowej – Paradise Lost! Do tego składu dołączy także autorka projektu Myrkur – przepiękna Amalie Bruun. Całą stawkę uzupełnią także dwie polskie grupy – Percival Schuttenbach oraz Arrm.

Marilyn Manson tak na prawdę nazywa się Brian Warner, który jest znany pod tym pseudonimem od 1989 roku. To właśnie w tym czasie wraz z Daisy Berkowitz stworzył zespół, który nosił nazwę Marilyn Manson & the Spooky Kids. Niedługo później została ona zmieniona na po prostu Marilyn Manson. Swój debiut na scenie muzycznej zaliczyli w 1994 roku dzięki płycie „Portrait of an American Family”. Prawdziwą międzynarodową sławę przyniósł mu jednak kolejny album pt. „Antichrist Superstar”, który ujrzał światło dzienne w 1996 roku. Krążek został sprzedzany w ponad 7 mln. sztuk na całym świecie. Kolejna płyta zaszokowała cały świat, bo nie tylko umocniła nazwisko Mansona na światowej scenie, ale także jego wizerunek jednego z najbardziej szokujących artystów świata. Całą dyskografię zamyka album pt. „Say10”, który premierą miał w tym roku. Łącznie szacuje się, że artysta sprzedał ponad 50 mln. płyt na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych aż osiem albumów znalazło się na liście najlepiej sprzedających się krążków. W 2003 roku został natomiast uznany przez MTV za „jedynego prawdziwego artystę dzisiejszych czasów”.

Metal Hammer Festival 2017 [RETRANSMISJA FESTIWALI, GDZIE OGLĄDAĆ, STREAM ONLINE, LINE-UP, ROZPISKA]

14:30 – Otwarcie bram
16:00 – Arrm
16:50 – Percival Schuttenbach
17:45 – Zeal & Ardor
18:55 – Myrkur
20:05 – Paradise Lost
21:35 – Marilyn Manson

Na retransmisję Metal Hammer Festival 2017 zapraszamy tutaj:

Metal Hammer Festival 2017 - Katowice - Powtórka

Zostaw odpowiedź