Red Hot Chili Peppers – Kraków – Powtórka

Red Hot Chili Peppers - Kraków - Powtórka

Red Hot Chili Peppers – Kraków – Powtórka. Już w najbliższy wtorek jedna z najpopularniejszych grup rockowych powróci do Polski. Red Hot Chilli Pappers tym razem wystąpią w Krakowie na Stadionie Cracovii w ramach promocji najnowszego albumu pt. „The Getaway”. Jako support zobaczymy amerykański band – Knower.

Red Hot Chili Peppers zaliczani są do jednego z najbardziej utytułowanych zespołów, który w przeciągu swojej 30-letniej kariery na scenie muzycznej, osiągnął na prawdę ogromny sukces w całej historii rocka. Początkowo czterech muzyków swoją inspirację czerpało z takich grup jak między innymi: Gang Of Four, Parliament i Grandmaster Flash.

Red Hot Chili Peppers - Kraków - Powtórka

Jednym z pierwszych znaczących albumów grupy był wydany w 1991 roku – „Blood Sugar Sex Magik”, który został sprzedany w ilości pond 13 mln. płyt na świecie. Największą popularność jednak przyniósł im wydany w 1999 roku album zatytułowany „Californication „. Ten został sprzedany już w nakładzie 15-tu mln. kopii. Ostatnim z nich jest wypuszczony w ubiegłym roku album pt. „The Getaway”. Jego producentem był Danger Mouse, a singlem promującym – „Dark Necessities”. Szacuje się, że grupa od początku swojej działalności sprzedała ponad 80 mln. płyt na całym globie.

„Papryczki” są także jednym z najbardziej utytułowaych zespołów rockowych w historii. Mają na swoim koncie siedem nagród Grammy i dziesięć statuetek MTV Video Music Awards. Ich osiem singli uplasowało się w pierwszej 40-tce na liście Billboard Hot 100. Pięć singli znalazło się na liście Mainstream Rock Tracks, a jedenaście ich singli zostało sklasyfikowanych na pierwszym miejscu zestawienia Modern Rock Tracks. Grupa Red Hot Chili Pappers została umieszczona na 30-tym miejscu na liście „Greatest Artists of Hard Rock”, a w 2012 roku znalazła swoje zasłużone miejsce w elitarnym Rock and Roll Hall of Fame.

Ostatni raz w Polsce grupa gościła na ubiegłorocznym Open’erze w Gdynii. Kalifornijczycy powracają do naszego kraju i zagrają już w najbliższy wtorek (tj. 25 lipca) w Krakowie na Stadionie Cracovii. Będzie to ich pierwsza wizyta w dawnej stolicy Polski. Muzycy w ramach światowej trasy będą promować jedenasty i zarazem najnowszy album zatytułowany „The Getaway”. W roli supportu zaprezentuje się futurystyczny amerykański electropopowy duet Knower. Zapraszamy również na polską stronę poświęconą grupie >>Red Hot Chili Pappers<<

Red Hot Chili Peppers – Kraków [RETRANSMISJA KONCERTU, GDZIE OGLĄDAĆ, STREAM ONLINE, ROZPISKA CZASOWA]

16:30 – Wczesne wejście
17:00 – Wejście
19:00 – Support: Knower
20:30 – Red Hot Chili Peppers

Na retransmisję koncertu Red Hot Chilli Peppers zapraszamy tutaj:

Red Hot Chili Peppers - Kraków - Powtórka

Zostaw odpowiedź