Szpilka vs Kownacki – Nowy Jork – Powtórka

Szpilka vs Kownacki - Nowy Jork - Powtórka

Szpilka vs Kownacki – Nowy Jork – Powtórka. Transmisja tego polsko – polskiego pojedynku w kategorii „królewskiej” będzie dostępna na Streams24.pl. Starcie dojdzie do skutki w ramach gali Premier Boxing Champions, która odbędzie się w Nowym Jorku już 15 lipca z soboty na niedzielę.

O takim pojedynku mówiło się już od kilku miesięcy. Artur Szpilka (20-2, 15 KO) jest wręcz przekonany, że wejście do ringu z Adamem Kownackim (15-0, 12 KO) jest tylko formalnością. Wg. Polaków Szpilka jest zdecydowanym faworytem w tej polsko – polskiej potyczce, ale zdania w Ameryce są już zupełnie podzielone. Kownacki jak na razie tylko z uśmiechem odbiera słowa rywala. Artur Szpilka doskonale wie, że jest zdany na porażkę i czeka go kolejny nokaut – mówi Kownacki.

Szpilka vs Kownacki - Nowy Jork - Powtórka

Dla Artura Szpilki będzie to powrót do ringu po półtorarocznej przerwie, gdzie został znokautowany w pojedynku z Deontayem Wilderem. Cały sztab szkoleniowy Szpilki doskonale zdaje sobie sprawę, że ewentualna porażka z Kownackim, na zawsze zamknie mu drogę do „wielkich” pojedynków z najlepszymi i pasa mistrzowskiego w wadze ciężkiej.

Na papierze z pewnością lepszy jest Szpilka. Adam „Baby Face” Kownacki (15-0, 12 KO) jeszcze nie zaznał do tej pory porażki w swojej zawodowej karierze pięściarskiej. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy zupełnie o 180 stopni zmienił swoje poglądy i podejście do nawyków żywieniowych. Dla Kownackiego będzie to na pewno wielka sznsa i jeśli zwycięży, wyraźnie jego nazwisko podskoczy w rankingach i otworzy mu drzwi do „wielkich” pojedynków.

Za Arturem Szpilkę przemawia również spore doświadczenie ringowe, dobra praca nóg, a także niewygodny sposób zadawania ciosu z odwrotnej pozycji. Kownacki jest jednym z niewielu zawodników w wadze ciężkiej, którzy wyprowadzają długie kombinację ciosów i walczy cały czas na pressingu. W tym roku stoczył on tylko jedną walkę i pokonał Joshuę Tuftę.

Szpilka vs Kownacki [TRANSMISJA WALKI, GDZIE OGLĄDAĆ, STREAM ONLINE]

Pojedynek Polaków odbędzie się podczas nowojorskiej gali Premier Boxing Champions już 15 lipca w nocy z soboty na niedzielę. Głównym wydarzeniem gali będzie jednak starcie, w którym Omar Figueroa Jr podejmie Roberta Guerrero. Walkę Artura Szpilki z Adamem Kownackim będziemy mogli śledzić na portalu Streams24.pl.

Na retransmisję walki Szpilka – Kownacki zapraszamy od godziny 01:00 tutaj:

Szpilka vs Kownacki - Nowy Jork - Powtórka

Zostaw odpowiedź