WKN Challenge – Zawiercie – Powtórka

WKN Challenge - Zawiercie - Powtórka

WKN Challenge – Zawiercie – Powtórka. Już 12-tego maja w Zawierciu po raz pierwszy w Polsce odbędzie się międzynarodowa gala WKN Challenge. W jej ramach dojdzie do 6-ciu pojedynków w kategorii K-1: Polska vs. Europa.

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia kickboxerskiego jest światowa organizacja – World Kickboxing Network. Podczas WKN Challenge zobaczymy międzynarodowe starcia, w których polscy fighterzy zmierzą się z przedstawicielami Białorusi, Irlandii, Szwajcarii oraz Rosji.

Najważniejszym pojedynkiem podczas gali będzie bój o mistrzowski pas Pro-Am w formule K-1. Grzegorz Lenart z AEP Vorenus Jawor stanie w nim do walki z rosjaninem – Vladymirem Fedinem z Sankt Petersburga. Lenart jest w tej chwili w formie i z pewnością będzie chciał zwyciężyć poraz trzeci z rzędu. Pierwsze zwycięstwo odniósł na IV Jaworskiej Gali Sztuk Walki, gdzie pokonał Łukasza Kocjana i zdobył pas Mistrza Polski WKN. Kolejne zwycięstwo zanotował na gali Energy Extreme Time, która odbyła się w Legnicy. Zwyciężył wtedy po na prawdę ciężkiej walce z Marcinem Bachórzem.

Pozostałe walki wydają się być również bardzo interesujące, a co najważniejsze, organizator przyznaje, że nie boi się dawać szansę młodym i utalentowanym zawodnikom. Właśnie z tego względu druga najważniejsza walka wieczoru należała będzie do młodziutkiego Damiana Lindera z Andrychowa. Syn słynnego mistrza świata m.in. WKN Gerarda Lindera, zmierzy się tego wieczoru z Aleksandrem Badretdinovowem. Stawką pojedynku będzie pas Mistrza Europy w wadze superlekkiej do 62,1 kg.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w międzynarodowych pojedynkach będą mieli również: Kamil Poniedziałek i Bartosz Hassa. Szansę zdobycia pasa dostanie również Justyna Ciborska. Stawką tego pojedynku będzie Juniorski Pas Mistrzyni Europy WKN.

WKN Challenge – Zawiercie [TRANSMISJA GALI, GDZIE OGLĄDAĆ, STREAM ONLINE]

Walka o Mistrzostwo Świata K-1 Rules
92,1 kg.: Grzegorz Lenart vs. Vladimir Fedin

Walka o Mistrzostwo Europy K-1 Rules
62,1 kg.: Damian Linder vs. Aleksandr Badretdinov

Walka o Mistrzostwo Europy Low-Kick
+65 kg.: Justyna Ciborska vs. Karyna Chaplinskaya

Walki meczu Polska vs. Europa
Filip Nowak vs. Andrei Kamarou
Kamil Poniedziałek vs. Uladislau Petrachuk
Bartosz Hassa vs. Michael Swann
Przemysław Kierpacz vs. Kilian Emery
Łukasz Szecówka vs. Budnik Dzianis
Patryk Kłak vs. Salman Shariati

Na retransmisję gali WKN Challenge zapraszamy tutaj:

WKN Challenge - Zawiercie - Powtórka

Zostaw odpowiedź